Merivälja tee 1, Regati maja, 11911 Tallinn
Tel 606 22 14
finissage@finissage.ee
Avatud:
E - R 9:00 - 20:00
L 10:00 - 17:00

Mesoteraapia


UntitledMesoteraapia on unikaalne nahka värskendav ja noorendav protseduur, mille metoodika töötas välja prantsuse arst Michel Pistor 1952. aastal.

Aastakümnetega on metoodika arenenud ja tänapäeval pakutakse seda ravihooldust mitmel erineval viisil.

Mesoteraapia on kiire ja tõhus noorendav protseduur, kus nahka turgutatakse erinevate vitamiini kokteilidega.
Algselt viidi aineid nahka peenikese nõela abil süstides, kuid tehnoloogia arenedes on täna võimalik hooldus läbi viia ka aparaatide abil – seda nimetatakse süstevabaks mesoteraapiaks.

Finissage Medical Spa pakub lisaks klassikalisele ning süstevabale mesoteraapiale ka kombineeritud protseduuri, mis annab veelgi parema ja kauem kestvama tulemuse.

Valutu protseduur

Süstevaba mesoteraapia puhul viiakse ained nahka soovitavale sügavusele aparaatide abil. Hooldus koosneb eri sügavuse ja intensiivsusega happekoorimisest ning naha stimulatsioonist spetsiaalse kujuga mesoteraapiliste mikronõeltega, mis läbivad valutult naha ülemisi kihte.

Tänud tuhandetele mikrotorgetele suureneb kollageen-elastiinkiudude arv. Nahka niisutatakse hüaluroonhappega ning nanotehnoloogilise aktiivmaskiga. Kogu protseduur on valutu ja ei kahjusta naha bioloogilist struktuuri ega rakkude funktsiooni. Sobib kõikidele nahatüüpidele.

Individuaalne lähenemine

Mesoteraapia klassikaliste injektsioonidega – kergete süstitorgetega viiakse aktiivained naha keskmisesse kihti ehk dermasse. Protseduur on kiire ja vägagi hästi talutav, tekitades vaid õrnemates näopiirkondades kerget ebamugavustunnet.

Selle meetodi head tulemused tagatakse individuaalse lähenemisega patsiendi probleemile ja just konkreetsele inimesele vajalike preparaatide valikuga. Mesoteraapia ampullid sisaldavad vitamiine, mineraale, aminohappeid, nukleiinhappeid ja koeensüüme. Kokteili koostise valib alati vastava koolituse saanud spetsialist ja selle koostamisel arvestab organismi individuaalseid omadusi. Kuna neid aineid leidub inimkehas ka loomulikul kujul, siis on mesoteraapia kahjutu ega tekita allergiat. Mesoteraapia vitamiinisüstid panevad naha särama, siluvad silmnähtavalt kortse ja trimmivad naha tekstuuri.

Kauakestev tulemus

Mesoteraapia ei vaja erilist ettevalmistust. Tähtis on ainult see, et näonahk oleks eelnevalt puhastatud ja desinfitseeritud. Kui nahk on puhastatud ja surnud rakud kooritud, jõuavad aktiivained kiiremini naha sisemistesse kihtidesse ja mõjuvad efektiivsemalt.

Püsivamate tulemuste saavutamiseks ja märgatavateks muutusteks soovitatakse protseduuri korrata: 6-8 korda nädalase intervalliga kaks korda aastas või pidevalt üks kord kuus. Eriti kiire tulemuse saavutamiseks võib läbi teha aktiivse kuuri korrates protseduuri viis korda järjest kolme päeva tagant.

Odavam kui kallid kreemid

Mesoteraapia pole küll kõige odavam protseduur, kuid tänu mikrosüstidele viiakse aktiivained naha sügavamatesse kihtidesse, kuhu ei ulatu ükski kreem ja nahk säilitab pikemaks ajaks elastsuse. Enam pole vaja niisutada nahka hirmkallite kreemidega, piisab ka tavalisest näokreemist, tõdevad seda protseduuri kasutanud keskealised naised, ja nii tuleb kokkuvõttes noorusliku välimuse eest vähem kulutada.

Suur pluss mesoteraapia puhul on ka see, et peale protseduuri  saab patsient jätkata oma igapäevaseid toimetusi. Jälgida tuleks ainult seda, et samal päeval peaks nahal laskma puhata: Protseduuriga samal päeval ei tohiks käia saunas või solaariumis/päevitamas, soovitatavalt mitte juua kuumasid jooke ja alkoholi. Mainitud tegevused võivad poore ummistada ning näonaha üleliia tundlikuks teha. Kuna tavaline dekoratiivkosmeetika ummistab poore, siis on mõistlik seda vältida ja kasutada puhast mineraalkosmeetikat, mis laseb nahal hingata, ei ummista poore ja on põletikuvastase toimega.

Spetsiaalset taastumisaega mesoteraapia korral vaja ei lähe. Kerge punetus näo- ja kaelapiirkonnas läheb normaalse tundlikkusega naha puhul üle umbes 20-30 minutit peale seanssi. Püsivaid kõrvalnähtusid mesoteraapia puhul ei ole. Ka kõige tundlikuma naha korral taanduvad kõik hooldusega seotud nähud maksimaalselt 24tunni jooksul.

Mesoteraapiat rakendatakse:

• ealised nahamuutused (kortsud, naha pigmentatsiooni muutused jt)

• näonaha, kaela ja dekolteepiirkonna noorendamiseks

• tumedate silmaaluste helendamiseks

• rasuse ja poorse naha puhastamiseks

• näonaha toonuse tõstmiseks

• kuperoosa (laienenud veresooned) taandamiseks

• ebaühtlase või kahvatu jume säravamaks muutmiseks

• plastilisest operatsioonist taastumiseks

• alternatiivina Botoxile, näolõikusele


Tutvu hoolduste hinnakirjaga